NIEČO O MNE

Som pôrodná asistentka a venujem sa podpore a starostlivosti o tehotné ženy, matky a ich bábätká.  Okrem toho, som matkou štyroch krásnych detí, čo mi umožňuje mať osobný pohľad na túto nádhernú, no niekedy aj náročnú cestu materstva.

Moja odborná príprava prebiehala na Katolíckej Univerzite v Ružomberku a Ostravskej Univerzite v Ostrave, kde som sa špecializovala na štúdium pôrodníctva a všetkého, čo k nemu patrí. Toto vzdelanie mi poskytlo široké spektrum vedomostí a zručností, ktoré teraz využívam na podporu žien v období tehotenstva, pôrodu a materstva.

Mám za sebou bohaté pracovné skúsenosti, vrátane práce na gynekologicko-pôrodníckej klinike v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Počas tohto obdobia som sa neustále vzdelávala a absolvovala som viacero odborných kurzov zameraných na tehotenstvo, pôrod a materstvo. Najviac ma oslovila Škola vedomého rodičovstva v Prahe, kde som si uvedomila, čomu by som sa mala venovať. Bola to práca s tehotnými ženami a s mladými rodinami.

Otvorila som si centrum pre budúce a čerstvé rodiny, kde som organizovala predpôrodné kurzy, sprevádzala som rodičky pri pôrode a poskytovala som návštevnú domácu starostlivosť ženám po pôrode. Pracovala som ako licencovaná pôrodná asistentka. Neskôr som vyučovala na Katolíckej Univerzite v Ružomberku na Fakulte zdravotníctva.

Potom prišli moje vlastné tehotenstvá, kedy som sa s radosťou a láskou venovala iba vlastnej rodine. Teraz cítim, že je už čas na návrat. A som tu pre vás… 🙂

Som presvedčená, že každá žena si zaslúži byť počutá, podporovaná a informovaná počas tohto výnimočného obdobia. Teším sa, že môžem byť súčasťou vášho pôrodného príbehu a pomôcť vám vytvoriť pozitívne a nezabudnuteľné skúsenosti.

Mgr. Eva Lazárová, PhD.

Tel.: 0905 926 308

E-mail: ela.vitality@gmail.com